TEKSTI ORIGJINAL

I
Ti je poezi
Nane nane
Ti fal veq dashni
Nane moj.

Sa shum je mundue
Nane nane
Shkronjat naj ke msue
Nane nane

Na ke edukue
Nane nane
N`xhami na ke que
Nane moj.

II

Lumja nana je mundu
Lumja nana je shkatrru
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan
A ma ban ti hallall mu
Ah moj nan

Je mundu për mu ke qa
Je mundu për mu ke qa
Sa të mirat naj ke ba
Ah moj nan
Sa të mirat naj ke ba

III
AH moj nane

Oj nane nane nane oj nane
Diell e hane
Oj nane nane nane oj nane
Ah moj nane

IV
Aaaaaaaa
AAAAAA

Dasme madhe ka fillu
Ah moj nan e lumja nan,
Po don djalin me martu
Dhe një nuse ja ke zan.

Hajde nuse mirë se vjen

Hajde nuse nuse nuse mirë se vjen
Në kët shpi
Lumja nana para dere po të pret
Me lot n`sy.

Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot,
Oj nan mos qaj, e mos derdh lot
Se dasma ime është sot.

Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se kta m`kan rrit me shum mundim
Ti nuse kshyrma nanën
Ti nuse kshyrma babën
Se për ta digjet shpirti im.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024