TEKSTI ORIGJINAL

Budalla ma theve zemren budalla
Ti budalla ca ke me bo tash ke me pa

Vetem em boni mala
Vetem em bone mala nuk ma nin mala
Vetem em bone mala per dashni

Mir ta kam bo telefonin ta kam thy
Kerrin ta kam prish edhe nuk e kam kry
Ti me u tall me mu zemer nuk guxon
Shut up s'ki ca me thon
Ke pas pik bish sweet hot
I kam dasht pyti shokt
U bone ti me m'lon
Mo fytyren s'po du mo me ta pa.

Vetem em boni mala
Vetem em bone mala nuk ma nin mala
Vetem em bone mala per dashni

Ti ke menu mas teje lujta lujta
Asnjo sekond per ty nuk vujta s'vujta
Fund midis nesh ma mir mori fund
Ah sa keq per ty ti ke humb
Njo si un ty nuk t'vjen mo jojo

Vetem em boni mala
Vetem em bone mala nuk ma nin mala
Vetem em bone mala per dashni

Mo per ne jo nuk qajj
Se per ne krejt i bona
E tani lotet mbaji
Sikur un e asnjona

---

Cha Cha Cha

A pe le zemren edhe koken ti per
mu e le e don me mbo per vete po
gabim e ke diku tjeter ti me mendje je
Nuk e di pse i du puthjet e tua
Cha cha cha don me ba
O me mu o me ata
Sa sa sa je tu pa s'munesh pa mua

Nuk e di pse ma ndrron mendjen ti kam inat
Se prap un jam me ty ty ty dhe ket nat

Per ty jam kalta po duhet t'jem ma mata
Zemer nga e majta pse sheh nga e djathta
Un lulet e zjarrta i preka i mbajta
Trunin si asfalta por duhet t'jem ma mata
Prite jo mu nuk um ke len me prit ti
Ke mem kerku me vite
E ke pas po se dite dite dite prite

Cha cha cha don me ba
O me mu o me ate
Sa sa sa je tu pa s'munesh pa mua

Nuk e di pse ma ndrron mendjen ti kam inat
Se prap un jam me ty ty ty dhe ket nat

Cha cha cha don me ba
O me mu o me ate
Sa sa sa je tu pa s'munesh pa mua

Nuk e di pse ma ndrron mendjen ti kam inat
E prap un jam me ty ty ty dhe ket nat

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024