Teksti Origjinal

Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
E kom nji gjuhe tri fe nji kulturë nji zakon
E kam vetch nji flamur qe falem para tij
Me prapavije te kuqe e me simbol te zi
Një banor autokton ne pesë pjesë i ndare
Një ilir fisnik i transformuar ne shqiptare
E kam vetch nj mbret edhe një histori
E kam vetch nji Kosovë edhe një shqipni
Armiq kemi shumë e miq pak ma pak
Por për kundershtare i dont give a f**k
Se gjithmonë vete i kemi mbrojte votrat
E armiqve kush po jau q* motrat
Unë jom zot i vetvetes sepse jom shqiptare
Ishim jemi dhe do mbesim si populli i parë
Ne jetonim nga greqia deri ne sllovenia
Andaj Viva United states of albania

U dont wanna fuck with albanians

Unë mbi të gjitha jom vetëm shqiptare
Ska lidhje qytetar apo katunar
E kam nji mesazh për te gjithë rinine
Qifsha serbine bashke me to edhe greqine
Unë i takoj vendit K.O.S.O.V.A
Pjesë e shqipnise me simbolin K.L.A
I kena femnat ma te mira se chdo vend tjetër
Jena popull me emen edhe popull i vjetër
I kena zakonet e gjuhën qe tani e flas
Ne dialektin tim por kjo nuk është shkas
Nuk jena edhe pak jena 10 milion
Por kjo për juve beso qe shumë mjafton
Edhe njihere U dont wana mess with us
Kjo ishte hera e fundit qe unë po ju flas
Nji mesazh edhe për tjerët qe nuk na dojne
Nëse sju pelqejme nrrote te sames let shkojnë

U don't wanna f*ck with Albanians

Përshëndetje për ata qe mbahen ende shqiptare
Arvanitas arber arbresh e kosovare
Zoti nuk është shqiptare po do të shqiptarizohet
Koha jonë e shumpritur dita ditës po afrohet
Npidh t`sames bashkejetesa me ata qe na kan pre
Ska ma kthim nëpër kohe tash është kohe e re
Prap jom zot i vetvetes pa pranga te robnise
Prap dëgjohet kënga nga lahuta e malsise
Ska ma diktatore s'ka pushtim invasion
Ska copetim te tokes qe vetch neve na takon
Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
Fisnik zot I ksaj toke me gjuhe e zakon
Një banor autokton ne shumë pjesë I ndare
Një ilir fisnik I transformuar ne shqiptare
Qe jetoi në kriz deri ne sllovenia
Andaj viva United states of Albania

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021