Teksti Origjinal

Ishte tip pedant
taman ma gjentellmen.
Sharmant, elegant
tipik per qefin tem.
Je i lire garant
ashtu mu tek i thash.
Shum interesant
ate dite e sot jemi bashk

Se aq shpejt do te dorezohem
mendja as qe ma ka marr.
Se aq leht do te dashurohem
ama ne shikim te pare.

Se aq shpejt ne do t'afrohem
mendja as qe ma ka marr.
Se ende sot do te dashurohem
ama si ate dite te pare.

Ishte i veqant
e teper atraktiv.
Kull, ekstra vagant
e komunikativ.
Tash shum mos t'ja zgjas
e ta egzagjeroj.
Ate dite ja filloj
kurr me nuk perfundoj.

x2
Se aq shpejt do te dorezohem
mendja as qe ma ka marr.
Se aq leht do te dashurohem
ama ne shikim te pare.

x2
Se aq shpejt ne do t'afrohem
mendja as qe ma ka marr.
Se ende sot do te dashurohem
ama si ate dite te pare.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021