Teksti Origjinal

q'mu deshte te te njohe une ty,
dhe c'do nate te mbes pa gjum,
pse keshtu mu paska shkru,
pse te du aq shum,

pyes veten c'po me ndodh,
dashuria po me cmend,
dite e nate te kam ndermend,
s'mundem pa t'permend.

(2x)

hajt nje here thuj,
me ndjenja mos luj,
thuaj se m'do,
ne shpirt me shero.

me kane thene se kshtu vepron,
e gjith djemt i provokon,
mua ti m`ke lene ne shpi
vuaj nate e dite.

pyes veten c'po me ndodh,
dashuria po me cmend,
dite e nate te kam ndermend,
s'mundem pa t'permend.

(4x)

hajt nje here thuj,
me ndjenja mos luj,
thuaj se m'do,
ne shpirt me shero.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021