Teksti Origjinal

Kam dyqanin ke Selvija ou sta murat
del byreku nga tepsia ou sta murat
Kam dyqanin ke Selvija ou sta murat
vjen byreku e gjith shoqnia ou sta murat

Ref:2x

Kam dyqan ohh me tre strehja ou sta murat
hajde gjeja deren gjeja ou sta murat
Se po vin gocat e reja ou sta murat
se jua kerkon ide ou sta murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat,

kam dyqanin te gjemlliku ou sta murat
seq ma lujti te peneku ou sta murat
sa lezet na ka byreku ou sta murat
pa hesap urxohet leku ou sta murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat,

Kam dyqanin ke merkatu ou sta murat
jalla bene fyrmek uratu ou sta murat
se sme humb me qat dashnija ou sta murat
i lash gjith paret e mija o tsa murat

Ref:2x
Byrek, Byrek ou sta murat
4 copa bejn dy pare ou sta murat.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021