Teksti Origjinal

trodon trip don bababa bush
e boj ethej qato qe se bon kush
djegu prush kallu ti flladitu pak me
bas baba trodon ktu e ju tjert
rrini permas bashk edhe ksaj rradhe
me t`madhe ju piskatni qka boj e qka
thom ju vet n`vesh zgatni
kapeni theni mos e leni
se per tjera her ngoje
rezultatin leksikonti meerr
jom komander qe komandon n`gjdo aspekt baba trodon e du repin
me pervoj si arkitekt qoje venin
lart me ju djeg pa analiza
atmosfera tron o perplot me fakin qeliza
e loqka jem po dridhet e tjetra po ma then
ti sun um zen se trodoni ty tlen n`vend
le pak se atmosfera u kall krejt akeni menu
qka keni menu se pernime nuk jom,per ty

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021