Teksti Origjinal

Shuje diriten edhe fli mos me prit se nuk dot vij mbylle deren ti moj gru sonte shum kam me u vonu

Ne saba une ndoshta do te vij pa merak se me shok kam me pij

ref.2
Hajt moj gru rri rehat per mu mos u ban merak sonte seq kam nje siklet me ardh ne shpi se kam njet

Gruja jem don me u tranu pse ne shpi sdu me shku se din ajo hallin tem se shum ne shpirt kam helm ah moj gru ma mir e ke mem prit skam ku shkoj vij sat zbardh kjo drit

ref.3
Hajt moj gru rri rehat per mu mos u ban merak sonte seq kam nje siklet me ardh ne shpi se kam njet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021