Teksti Origjinal

Hajde kaleshe xhixhos dhe moj
Malli c'me ka mare
epo malli c'me ka mare dhe moj
pa vajtur nje jave

Hajde ti kur jeshe cupe dhe moj
une kur jesha djale
epo dashurine qe keshem dhe moj
mbaje mend ta mbajme..

Dallandyshe vogel o dale dale
moj dalandyshe vogel o dalae me ngadale
do vish m ne apo jo
dale me ngadale

Pritem sa te rritem o dale dale
moj pritem sa te rritem o dale dale
te benem sa shoqet oo dale dale
moj te benem sa shoqet oo dale me ngadale...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021