Teksti Origjinal

Mësit dergove dorën kërkove
Solle unaz edhe flori
E unë të prita si është tradita
Nuse t'më marrësh në shtëpi
Si për inati disa zgjati
Kaluan muaj kaluan dhe vjet
çejzin e lava shum her e thava
Pushka e dasmes spo kercet

Ref: Un nuse nuk u bëra
Më mbeti endrra mbyllur ne sirtar
As me ty e as e ndar
Mos qaj nënë ,mos mallko
Se kismet ka qen ajoo
Këng e dasmës su këndu
Mbeta nënë pa u martu....

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021