Teksti Origjinal

Më rrah zemra si këmbanat
ska sikur djelmoshat tanë
ding dong diridiridingding dong
Festa me këmbana në të gjitha anët
vijn franqezët, vijn anglezët, italianët
lakmojn flokt e mia, buzët si qershia më tregojn për dashurin
pas meje vijn
ata vijn vijn nuk e dijn, nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar

Ref:
Ding dong, ding ding dong
më rrah zemra si këmbana
më rrah sikur t’ish e marr
ding dong ding ding dong
ska sikur djelmoshat tanë
du ,dua djalin shqiptar

Nga rrezet e ktij dielli doket qielli
rritet druri me dy deg tosk e gegë
korcarë e kosovarë, tiranas e shkodrane
jo askund nuk ka si djelmoshat tanë
tjerët vijn vijn nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021