Teksti Origjinal

hey hey dil moj vashe niher n qarshi
dil n qarshi oj bukuri
oh oh o mor djale o djale i ri
a je ken naiher n qarshi
a ke pa gajtan me sy
une gajtanin e kom pa
vet'llat tuja ka per ngja
zgjata doren me perla

gajtanlija nuk me la e ne hall o kom ra (2x)

hey hey dil moj vashe niher n qarshi
dil n qarshi oj syno i zi
oh oh o mor djal o djal i ri
a je kan naiher n qarshi
a ke pa filxhan me sy
une filxhanin e kom pa
synit tan o i ka perngja
zgjata doren me perla

filxhanija nuk me la dhe ne hall o kom ra (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021