Teksti Origjinal

Eja ti o shoku im te tregoj se qka mka ngjaa
ajo qe deshta metradhtoj per nje tjeter ajo mla
une edi e ke veshtir vetem ti mos u merzit
se vjen tjetra ma e mir dhe tradhtii dhe per ty sdo tket
une i fala gjith rinin une i fala dashurin
ajo me dha veq tradhtin eja ti o shoku im
se dashni kte hall ka se edhe une e kam kalu
se kjo keshtu e ka ca me fat e ca pa fat

Reff:2
E kujt jeta i buzqeshi kujt ma shum e kujt me pak
e kush morri ate qe deshti na shkoj jeta me marrak
2X

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021