Teksti Origjinal

Më vjen keq
Më vjen keq që s'je i lumtur
Më vjen keq që paske humbur
Më vjen keq që kshtu je ba për dhembshuri
Po sa do që më vjen keq te ti nuk vi

Refreni:
Vaj medet
Se vet e ke lyp
T'pata rujt si syt
T'kam dasht po ti m'ke mbyt
Se vet e ke lyp
T'pata rujt si syt
T'kam dasht o m'ke mbyt

Më vjen keq për gjenjen tane
Më vjen keq vetes çka i bane
Më vjen keq sa posht paske ra
Por sa do që më vjen keq nuk vi me t'pa

Refreni: x2
Vaj medet
Se vet e ke lyp
T'pata rujt si syt
T'kam dasht po ti m'ke mbyt
Se vet e ke lyp
T'pata rujt si syt
T'kam dasht o m'ke mbyt

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021