Teksti Origjinal

Ne enderr un cdo nat,
Shikoj dy syt e tu,
Cdo nat t’shikoj.
Dhimbje edhe lot,
Ngado qe do te shkoj,
Me mall t’kujtoj. ( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )

Ne enderr ty te kam,
Por diten te humbas,
Ah lotet e mij.
Ngado po t e kerkoj,
Valle syt’ a do ti gjej,

Mos me mundo. ( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )

Ne enderr un cdo nat,
Shikoj dy syt e tu,
Cdo nat’ t’shikoj.
Ngado po te kerkoj,
Valle syt a do ti gjej,
Mos me mundo.( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021