Teksti Origjinal

Nje ze brenda me thote
po rritesh edhe sot
ndryshe se c te gjeti
pervjetor
e kam une kete ndjesi
jam rritur s jam femije
me vete bej cudi
dhe them pa kufi por..

Cdo dite une fluturoj me fantazi
Ki kujdes
cdo dite ngjyros boten sic di vete
Jo kaq shpesh
sa here behem kurioze zeri flet
Zeri flet
mos e prek
Mos Kujdes

Ref 2x
Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj

Tani jam rritur pak
dera e pakos hap
e hedh gabime para
per se gjati
Me vete bej cudi
se s jam dhe aq me mire
Edhe e rritur se cfare jam
nuk e di por..

Cdo dite une fluturoj me fantazi
Ki kujdes
cdo dite ngjyros boten sic di vete
Jo kaq shpesh
sa here behem kurioze zeri flet
Zeri flet
mos e prek
Mos Kujdes

Ref 2x

Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj

La la la la la la la la la la la la la la la la la la la la

Ref 1x

Therras une nje dy tre
ka vend per ta per ne
ndryshe shikoj une vleresoj
di une te dalloj
ndaj them une nje dy tre
jane si sirene
e kuptoj e shijoj dhe e perjetoj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021