Teksti Origjinal

Jemi zën e jemi ndarë
Sa herë vetëm kemi fjetur
Por mëngjesi kur ka ardhur
Të përqafuar na ka gjetur

Që të dy kemi gabuar
Jemi grindur kot më koh
Se ti nuk jeton pa mua
Un pa ty nuk jetoj dot

Tjetër bën dhe tjetër thua
Si t'ia bëj, aman?
Ditën them se nuk të dua,
Natën të kam xhan
2x

Njerzit që jan dashur fort
Nuk i ndan dot xhelozia
Mbreti i jetës në ktë bot
Është vetëm dashuria

Që të dy kemi gabuar
Jemi grindur kot më koh
Se ti nuk jeton pa mua
Un pa ty nuk jetoj dot

Tjetër bën dhe tjetër thua
Si t'ia bëj aman?
Ditën them se nuk të dua,
Natën të kam xhan
4x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021