Teksti Origjinal

Djal e qik krijusi i fal ne kete jete
Qe ta njohin Zotin, Zotin e vertet
Shtylla e Islamit namazi 5 her
Shlyhen gjynahet sevapet i mer
Respekt nan e bab o vllaznit e sotit
Si tjesh n’razi t’tyne je n’razin e Zotit
Duje veq per Zot vllaun tond o vlla
Sepse interesi ska qare pa tnda

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Aj qe tka ba tmira zemren mos ja the
Aj qe si njeh tmirat as Zotin se njeh
Njerzit bajn gabime e gabimet shtohen
Te Zoti jan tmire ata qe pendohen
Mos e nal sadakan vlla ndaj fukaras
Ndaq ty met dhan Zoti e gjithmone me pas
Jep ka tsillesh vlla se si dihet fatit
Sadaka e madhe t’run prej taksiratit

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Tka qu Zoti pare me bollak po t’rrin Jepe vlla zeqatin pastro pasunin
Mos thuj pasunin un vet e fitoj
Se rriskun veq Zoti ai e garanton
Sillen mire me gra ma tmiret n’Islam
Ka than Pejgamberi a.s
Mos e perhap tkeqen ta marin krejt vesh
Se per dite t’gjykimit tuat dalin nshesh

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Ruju vlla jetimit ner hak mos i hyni
Se do t’jet i ran kur tju vjen denimi
Respektoje baben o vlla musliman
Ti dhe pasuria jeni tbabes tan
Kujna tha Kurani as of mos mej than
Asaj si del hakesh osht e dashmja nan
Mos kerkoni nuse pa asni behane
Se mbetesh beqar e prish jeten tane

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha

Kur tfal zoti qika mos thuj oh qka mgjet
Se shpia me qika ka vlla bereqet
Ato i fal Zoti ato bahen bija
Na gzohet vlla zemra kur na vin te shpia
Zgjedhe tket shoqnia moral e njerzi
Qe i luten Zotit e kan uj ne sy
Ndash vlla ke ba pare e ndash pasuni
Si ka met kujt bota ska met mbet as ty

Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
Elhamdulilah Elhamdulilah i takon Allahut krejt aj qka na dha
I takon Allahut krejt aj qka na dha.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021