Teksti Origjinal

[SARANDA:]
JE MENGJESI BUKUR
JE DJELLI PER MUA
TI ME BEN TE LUMTUR
O SA SHUM TE DUA
NESE TA THEJ ZEMREN
KAM THY ZEMREN TIME
NGANJEHER GABOJ
ME FAL ZEMRA IME

[LABI:]
PERGJDO DIT NGAT VETES
UN DUA MET PAS
NGANJEHER TE GJITH GABOJM
NDASHT MOJ ZEMER NDASHT
PERGJDO DIT KJO ZEMER KERKON TY MET PAS
NDAQ ME MA NDAL JETEN TI MOS U KTHE MA
JETO JETO NE MUA VEQ TY VEQ TY TE DUA
JETO MRENA KSAJ ZEMRE OJ DASHNIA JEME
JETO JETO NE MUA VEQ TY VEQ TY TE DUA

[SARANDA:]
JETO MRENA KSAJ ZEMRE

[LABI:]
OJ DASHNIA JEME

[SARANDA:]
TI JE JETA IME DIAMANT PER MUA
TI ME BEN TE LUMTUR O SA SHUM TE DUA
NESE TA THEJ ZEMREN KAM THY ZEMREN TIME
NGANJEHER GABOJ ME FAL ZEMRA IME

[LABI:]
PERGJDO DIT NGAT VETES UN DUA MET PAS
NGANJEHER TE GJITH GABOJM NDASHT MOJ ZEMER NDAST
PERGJDO DIT KJO ZEMER KERKON TY MET PA
NDAQ MEMA NDAL JETEN TI MOS U KTHE MA
JETO JETO NE MUA VEQ TY VEQ TY TE DUA
JETO MRENA KSAJ ZEMRE OJ DASHNIA JEME
JETO JETO NE MUA VEQ TY VEQ TY TE DUA

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021