Teksti Origjinal

5 maji dite e shenuar,
Nga te gjithe per tu festuar,
Per te ngritur flamurin ne Vlore,
Ku jane vrare shume deshmore.

Me 28 nentor u ngrit flamuri ne Vlore,
Me kete dite rezultojne te vdekur 28000 deshmor,
Shume nena te mjera kane qare me lot,
Dhe femijet e deshmoreve vuajne edhe sot.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021