Teksti Origjinal

e ndjen nga gjithsia
sa larg eshte largssia
sa emadhe eshte bota
sikur te mos egzistonte toka
sikur te gjith te ishin diell
sikur te mos egzistonte diqka
qe sot e quajm qiell
sikur deti te kishte mbarim
e per dike fundi te ishte perfundim
sikur qdo gje ne jet te kishte fund
e fundi te mos ishte kerkund
te mos gjente kerkush shpres
se shpresa e fundit vdes
e te jetonim si njerz te mir
per njeri tjeterin te kishim meshir
te rrojm e te qajm me lot
se lotin se durojm dot
e fundit ti themi fund
se per gjithqka do behet mir
mos na mirrni per temadhe
se me jetu te lumtur kemi deshir
e si te jetojm me ket ndjenj
ku ndjenja ska mbarim
e si te thuash per dike
ika se po gjej shpetim
nga gjiri i nenes loke erdha
ta permbylli ket histori
e te thuash per dike
u rrzua por sishte tragjedi
nga syri mpikoj loti
e qe spo mund dot te pushoj
nga shpirti mbaron fryma
leremni edhe sot te jetoj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021