Teksti Origjinal

Kur çelin bajamet
Dhe lulet e tjera
Lajmeron femijet
Se erdhi pranvera

Femijet te gezuar
Dalin ne lendine
Mbledhin manushaqe
Tufa trendeline

Kur celin bajamet
Keshtu ka qene perhera
Dalin dhe femijet
Bregut na riviera

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021