Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kasem Hallulli - Sillu Sillu Bot E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sillu sillu, bot’ e vjetër
e ka beku Perënia
ka nji Zot’ e s’bohet tjetër
e beson gjith’ njerëzia!

Kam mot’ mot’ e disa muj-e
qi kena pasë, miqësi të ranë-e
do t’i kallzoj gjithësekuje
vet’ ke hike
e un s’t'kom lane!

Miku jot’ zinë ta run-e
askërkun’ mos të boj keq-e
m’shif me sy, s’e s’jam i huje-e
jarabi ty t’morsha t’keqen-e!

T’morsha t’keqen, dhe gjynofet
për mas teje un s’du të vdes-e
copa, copa un’ do të bohem
kurrë prej teje un dor’ nuk heq-e.

Tridhet’ dit’ e ramazanit
as kom hongër as kom pi-e
kur t’vinë dita e Beromit
ne të dyve na bon rezile.


Kasem Hallulli - Sillu Sillu Bot E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sillu Sillu Bot E Vjeter".
3. Video është e këngës "Sillu Sillu Bot E Vjeter", por nuk këndohet nga Kasem Hallulli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kasem Hallulli:


Komente 0