Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Kastriot Tusha & Gaqo Cako - Granada


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Gaqo Çako

Këngë e albumit:

"A Live Performance: Latino-American-Clasic"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Granada" kënduar nga Kastriot Tusha & Gaqo Cako.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Frederik Ndoci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Granada, tierra soñada por mí,
Mi cantar se vuelve gitano cuando es para ti,
Mi cantar, echo de fantasía,
Mi cantar, flor de melancolía
Que yo te vengo a dar.

Granada, tierra ensangrentada en tardes de toros,
Mujer que conserva el embrujo de los ojos moros,
Te sueño rebelde y gitana, cubierta de flores,
Y beso tu boca de grana, jugosa manzana
Que me habla de amores.

Granada, manola, cantada en coplas preciosas,
No tengo otra cosa que darte que un ramo de rosas,
De rosas de suave fragancia
que le dieran marco
a la virgen morena.
Granada tu tierra está llena
De lindas mujeres,
de sangre y de sol.Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:

Më Shumë...