A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Kastriot Tusha - Serenata


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Me Yjet E Serenates"

Këngë e albumit:

"Nostalgjia E Serenates Korcare"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Serenata" kënduar nga Kastriot Tusha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elinel - Serenata

Si serenate je un po du met knu ma bejbe
Si serenate si serenate a je un po du met knu ma bejbe
4x
Si serenata kur vjen nata
Si serenata kur vjen nata

Menzi s'pres dita me kalu nata mu afru
yjet nalt me ndriqu veq per ty e mu , veq per ty e mu veq veq per ty e mu
veq une ti ha kalllzom qa po thu ?
Kallzom ti qa po thu veq ski nevoj mem menu se jam kan shum i eger
zemren ma zbute tash po du me ta dhuru ni perjetsi me puthje
veq s'mjafton me ta dhuru 1 planet me lule

Ni planet me lule 6x

1 , 2 , 3

Si serenate je un po du met knu ma bejbe
Si serenate si serenate a je un po du met knu ma bejbe

-Pos smjafton me ta dhuru 1 planet me lule

Ni planet me lule 6x

Si serenate je un po du met knu ma bejbe
Si serenate si serenate a je un po du met knu ma bejbe

Ermal Mamaqi - Serenata

Syri pa, trokiti zemra,
E gjithë bota, ketu u ndal
Mrekulli e dalë nga ëndrrat,
Për ty shkruajta det me fjalë.

Ti je ritmi, që kërcej e nuk me lodh,
Je pasioni im, je mëngjesi që më zgjon.
Trëndafilat e gjithë botës nuk mjaftojnë,
Vetëm ty, zemra të do.

Pa ty me ëndrra kalon nata,
Jemi k’tu, ne mijra serenata
Fantazoj, këngën më të bukur ta dhuroj
Se të dua, ty të dua.

Pa ty, me ëndrra kalon nata,
Jemi ktu, ne mijra serenata
Fantazoj, këngën më të bukur ta dhuroj
Se të dua, ty të dua.

Dhe ti qesh si rreze dielli,
Valë e detit te rri pranë,
Ti je fryma e jetës sime,
Ne të dy si në nje perrallë

Ti je ritmi, që kërcej e nuk me lodh,
Je pasioni im, je mëngjesi që më zgjon.
Trëndafilat e gjithë botës nuk mjaftojnë,
Vetëm ty, zemra të do...

Pa ty, me ëndrra kalon nata,
Jemi ktu, në mijra serenata
Fantazoj, këngën më të bukur ta dhuroj
Se të dua, ty të dua

Pa ty, me ëndrra kalon nata,
Jemi ktu, në mijra serenata
Fantazoj, këngën më të bukur ta dhuroj
Se të dua, ty të dua
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019