A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kasum Hasani & Ibrahim Kasumi - Gurbeti


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/10/2015

2015-10-07T08:39:22

See Also

Ibrahim KasamiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Gurbeti" sung by Kasum Hasani & Ibrahim Kasumi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Kasum Hasani & Ibrahim Kasumi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Jimmy Rock F - Gurbeti

Vijne e shkojne stinet e reja,
ju kam larg ne mergim
s,mund tu prek kur cel pranvera,
ju mbaj thelle ne shpirtin tim
pa durim e pres veren, te na vini prap
t,ju shterngoj forte si at,here deren tua hap
zemren time gjall e mbani edhe nga largesija
po ju presim me mall mbushni rug e shtepija
Bukurine qe ma sjellni me ban mua me shum te vuaj
pse nuk mundem tu shijoj gjate, me ikni ne dhe te huaj
vijne eshkojne stinet e reja

AgRooN - Gurbeti

NANA jem ti mos kaj , sdu me ta pa LoTin n'sy
Un u nisa n'udh pa kthim , ama gjith n'mendje t'kam Ty
BAB e VLLA..MoTra plot , qysh i kam un ata daj
Um kujtohen krejt qdo DiT , edhe n'mendje un i maj
Teper ron me u largu , m'kan shoqru do pika t'LoTiT
Sikur dita qe bje Shi , e ndryshon dita prej MoTiT
NANA jem ma ban hallall , nese me fjal t'kom Ranu
Tash ta di ma shum vleren ,spot kam ngat met PERQAFU
E ti BAB mos u merzit , beso shpresa na man Gjall
Kam mu kthy un apet , se per ju po ndjej shum MALL
Dit e para teper fshtir , beso s'hecske dita as NaTa
Tu menu per familje , kalun pa gjum net te Gjata
Ktu nuk nuk je si n'venin Tan , beso as nuk je i Lir
Shum Kujtime neper men , qe qdo dit jan tu mu Sill
NAN E BAB i lash me LoT , t'lutna falma i madhi ZOT
Um kujtohet sikur Sot , u nisa per pak u ba motmoT
Shum her un Gabova , pishman jam pa Mas
Dashnia NANES nuk blehet , as me paret e dunjas
Ika ... dhe u Treta , pa hallall u LaRgoVa
NAN E BAB i perqafova , si qdo i ri edhe un Gabova
NANES SyT ju mushen LoT , udha HAJRIT bir pom thot
Edhe BABA u merziT , sikur t'ish e fundit dit
Pishman jam per krejt , edhe Fjalen qe ta kom kthy
Me mujt kohen me Kthy , mos mja pa as ni lot n'Sy
Qa pate ma OFROVE , qa lypa mi PLOTSOVE
Edhe pse n'mundsi TUA , ti prej tjerve sum DALLOVE
Malli m'hiqet kur i degjoj , ata njerz qe Flasin si un
Kejt ni dert e ni Gazep , thojn kushtet ne na Prun
Ban gajret e lumja NAN , kysmet e mira vjen kan Than
Loti yt zemren ma Vran , bashk me ty zemra um Qan
E probleme qe kam ba , n'mahall po du me Dal
Me nejt me shok tan Diten , e me ta mu Qmall
Ishalla vje ajo Dit , e me gzim jam tu e Prit
Mu qu n'menxhes te shpija , edhe dielli me ba DriT
Spo du pare kur kam Merzi ,du veq shnet lypi Dashni
Edhe n'shpi Rahati , m'dogji shkrum ky GURBET i Zi
Fjalt e krejtve um kujtohen , edhe n'foto i Shikoj
Gjum nuk kam n'sy , e tan naten nej mendoj
E kujtoj venin Tem , ku si fmi kam nis me FOL
M'kujtohet udha i vogel , me shoqni tu shku n'shkoll
Kilometra na ndajn , e na ndajn shum oqeane
Djali jot o merzit , Jeton larg me zemer t'ndane
Shum koh ka kalu , e gjithmon menen te ju
Prezenca juve nuk a ktu , edhe sa kshtu me duru
Diten qe do vi , me gzim e lot po e pres
Kam mu qmall me farefis , qut do nej dej ne mengjes
Bab a t'kujtona i vogel , qa kam ba pak jam halit
Gabime ma nuk baj , ato anash i kam qit
Kohen e menoj te shpija , qa bana qysh kalova
Senet mat mira i pash n'rini , me gjithqka me ta u gzova
Kto dit i mallkoj , edhe sdu hiq mi kujtu
Merzin e maj mrena vetit , nej n'vetmi skam ku me shku
Ah kosov o veni jem , Mu per ty zemra pom dhem
Malli s'hiqet per venin tem , per qdo dit tu e majt n'men
Veq me fol sun po qmallna , du mu kan aty me ju
Du me puth nanen n'ball , edhe doren mos mja lshu
Koha vjen e shkon , veq kujtimet i menon
Fjalt shpesh i kujton , loti n'sy veq um Loton
Veni jem kam mu kthy ,du mi ni zogjt e Malit
Nana qan me Lot , nen n'kujtim me mall t'Djalit
Stinet po ndryshojn , edhe shpejt po Kalon vera
Du mu kan me ju ,bashk me lule me qel pranvera
Ato fusha du mi pa , jeta knena kurgjo sa
St'vyn Pasunia sen o Vlla , LUMTURIA n'ven tan A ...

Isak Karaxha - Gurbeti

Nisa me i shkru do vargje
E me i qit ne tel te sharkise
E pom shkojne lotet per faqe
Mu kalb zemra prej merzise

Nisa te kujtoj rinine
Babe e nane edhe shoqnine

2X. Repeat

E po me thote nje mendje e shkrete
Boll jetova ne gurbet

Pasha zotin qe mka fal
Boll jetova une me mall
Ne vendlindje du me u kthy
As nje dite me sdu me shty eee

Tash gurbet ta ktheva shpinen
Se ma shume e du vendlindjen

2X.. Repeat

Oooo gurbet o zani i shkret
Ti ma more mu nje jete

Boll kam hjek e boll kam vujt
Tuj punu ntok tjeter kujt
Per gurbet sme jet marak
Du me bo shpirtin rahat

Ty gurbet ta dhashe rinine
Ty vendlindje pleqerine

2X.. Repeat

Ku do shkova shqip jetova
Vendin tim kur se harrova

Pasha zotin qe mka fal
Boll jetova une me mall
Ne vendlindje du me u kthy
As nje dite me sdu me shty eee

Tash gurbet ta ktheva shpinen
Se ma shume e du vendlindjen

2X.. Repeat

Oooo gurbet o zani i shkret
Ti ma more mu nje jete
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018