Audio

Keli - Loqka Ime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/07/2010

2010-07-18T00:43:42

Këngë e albumit:

"Loqka Ime"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Loqka Ime" kënduar nga Keli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Keli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Marsi - Loqka Ime

Kur me flet zeri yt i embel kur me flet
Me pushton kur me thua se un te kam jet
Perqafime ti kur me mer
Bashk te dy ne prekim ne qiell
Sa te dua nuk ka kufi
Je per mua e un jam per ty

Ref. 2x:
Te dua locka ime te dua
Pa ty nuk mundem smundesh pa mua
Te dua zemer je bota ime
I lindur je ti per zemren time

Ata sy sa te bukur i ke ata sy
Kur m'shikon e mbush jeten time dashuri
Perqafime ti kur me mer
Bashk te dy ne prekim ne qiell
Sa te dua nuk ka kufi
Je per mua e un jam per ty

Ref. 2x:
Te dua locka ime te dua
Pa ty nuk mundem smundesh pa mua
Te dua zemer je bota ime
I lindur je ti per zemren time....

Bashkim Spahiu - Loqka Ime

LUTJE NI LUTJE PA FUND
QE ZEMREN TIME ME MUNDOHI SHUM

LUTJE NI LUTJE PA SHPRES
QE ZEMREN TIME AJO KURR NUK VDES 2X

LOQKA IME ZEMRA IME
UN TE DUA VETEM TY
1000 VJET KI SHA JE TUAR
TGJITHAT DO TI FALJA TY

LOQKA IME ZEMRA IME
UN TE DUA TY PER JET
NATA SANTE ASHT E JONA
HAJDE SHPIRTO SE TE PRES
HAJDE SHPIRTO OO SE TE PRES

Zanfina - Loqka Ime

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Një rreze e bukur dielli
në dhomë më depërtoi
buzëqeshjen ma ngacmoi
dhe faqen lehtë ma ledhatoi

Një rreze e bukur dielli
në dhomë më depërtoi
buzëqeshjen ma ngacmoi
dhe faqen lehtë ma ledhatoi

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Urime loqka ime
se ti e meriton
jeto me shumë gëzime
e gjithë bota po feston

E knaqur e shikova
ajo paralajmroi
sikur deshi të tregoi
ditë e madhe sot agoi

E knaqur e shikova
ajo paralajmroi
sikur deshi të tregoi
ditë e madhe sot agoi

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Urime loqka ime
se ti e meriton
jeto me shumë gëzime
e gjithë bota po feston

Vet jeta është e tillë
shumëherë duket dështim
por një ditë me gëzim
e hedh poshtë çdo hidhërim

Vet jeta është e tillë
shumëherë duket dështim
por një ditë me gëzim
e hedh poshtë çdo hidhërim

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Urime loqka ime
se ti e meriton
jeto me shumë gëzime
e gjithë bota po feston

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Urime loqka ime
se ti e meriton
jeto me shumë gëzime
e gjithë bota po feston

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë

Urime loqka ime
se ti e meriton
jeto me shumë gëzime
e gjithë bota po feston

Urime loqka ime
të dëshiroj shumë fat
jetë me shumë gëzime
të lumtur e të gjatë
Më Shumë Këngë Nga Keli:

Më Shumë...