Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Arbereshe - Kuruljat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuruljat".
3. Video është e këngës "Kuruljat", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Arbereshe - Kuruljat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

24/09/2011

2011-09-24T11:41:14+00:00

Ka udha çë qen mbë Katundrì (= Katund i rì), ta qana Beçit, ta nji
copë dhë dhé, çë loshi i ljù tatës e çë tata më ljù mua, isht nji pus,
çë gjith njohnjn si gjall pusi Beçit.
Ki pus, kur çë bëi shumë të ngroht, shuei etën të shumë gjingjra.
Ki pus isht i vogël e pak funu, ma viell ujë dhë dimbër e dhe kur
bën shum të ngrohët. Ujtë rriedhë ta nji kanaliq. Këtù, ndëmest a
di qupa ishin katër kurulja të medhenjra çë duhshin di burra pët i
zëin. Kur bëi të ngrohët, gjith deljat, dhìt e derrat çë vein a patisin,
rriin ndën mureias tëkuruljat. Sipër kuruljat zogjt bëin falet. Ma
baketat të kuruljat bëin shportat, panarat, rrateljat e kanistrat.
Shkoti moti, kuruljat u thaitin e i vun ta zjarri. Nanì u mbiet nji
cung i that.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet