Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Qiri, Qiri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O vet me veti, djal-o po mendohem
O se me gojë s’po m’flet o qiri!
O of ai, i mjeri unë kujt t’i ankohem?
O veç e lam te Perëndia ai, i, i!
O qiri qiri, pamuk edhe vjamë
O ti që m’je i pa du’r e i pa komë.
O of ai, ti që m’ndizesh n’mromje n’akshom
O se me ty knohet-o Kuroni ai, i i!
O se na t’vorfën vlla more nuk jemi
O për behar na digjte malli
O of ai, na jaranat tubë o s’i kemi
O veç po shtyhem me hijalle ai, i, i!
O qiri qiri, natën e bon ditë
O ia l’shon, dritën sabahit.
O of ai, Halilit ju dogjën mushknitë
O s’ju gjet qarja o ashik o të mjerit ai!


Kenge Gjakovare - Qiri, Qiri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qiri, Qiri".
3. Video është e këngës "Qiri, Qiri", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0