Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Shkon Bylbyli Për Hava Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I: Shkon bylbyli, hej aman
O për hava tuj fluturu’. :I
I: O nal ta jap nji amanet
Dashnores o me m’ja çu’. :I
Prej dashnores, hej aman
O na ka ardhë moj nji selam:
- O ti që n’kofsh dashnori im,
Zdirgju n’bahçe t’bojm Bajram!
Karajfili, hej aman
O lule e hijshme, lule e shpeshë.
- O mos m’a lu’j dashnore synin
Po m’tranon moj kah po m’keshë!Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Gjakovare - Shkon Bylbyli Për Hava
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkon Bylbyli Për Hava".
3. Video është e këngës "Shkon Bylbyli Për Hava", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0