A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Kenge Per Femije - Kam Një Mik, Kam Një Shok


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  80

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/10/2015

2015-10-27T20:30:00

Muzika:

Shpëtim Saraçi

Teksti:

Jorgo Papingji


Sa shumë kisha dëshirë
që të kem një qen
Por mamit dhe babit
S’di si t’ia them
Une mendjen
e kam mbledhur
Dhe nuk e zgjas
Se qenin e kam zgjedhur
të jetë dalmat
por qenin unë e dua
të mos t’jet nevrik
të jetë një qen i zgjuar
dhe shumë besnik

ref: Kërkova në qytet
un’anë e mbanë
dhe më në fund
e bleva në dyqan
ju them me të vërtetë
nuk bëj shaka
si qeni im në botë
nuk ka
la lalaalaaalaa...

II. Nuk jam unë shumë i bindur
Jam në dilemë
Më mirë të kesh një shok
Apo një qen
E di se do të lodhem
Them seriozisht
Do t’i mësoj futboll
Dhe pak anglisht
Por qenin unë e dua
Mos t’jet nerik
Të jetë një qen i zgjuar
Dhe shumë besnik.

Ref. Kërkova në qytet...
N’shëtitje kur un shkoj
me shoqërinë
të gjithë i prezantoj me qenin tim
t’ju them me të vërtetë
nuk bëj shaka
si qeni im
në botë nuk ka


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019