Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Sa Herë Vjen Qershori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.2 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

21/05/2020

2020-05-21T09:30:03+00:00Sa herë vjen qershori,
më zilja s’tingellon.
Një vit e më e rritur,
gjithnjë bëhet klasa jonë.

Sa librat i lëmë,
tek loja përsëri.
Se jemi të gjithë,
sërisht fëmijë.

Dhe nisim ne futboll,
vajzat folejboll.
Topin në rrjetë e coj,
pikë këtu shënoj.

Klasa kur barazon,
humbje jo kurrë nuk njeh,
Cdo rast ndeshjen fiton 2x

Sa herë vjen qershori,
shpesh këmbët më cojnë.
Në fushën tonë të blertë,
me një top në mes gjithmonë.

Mbaron një pjesë loje,
nis tjetra përsëri.
Eshtë bota, e ime
se jam Fëmijë.

Dhe nisim ne futboll,
vajzat folejboll.
Topin në rrjetë e coj,
pikë këtu shënoj.

Klasa kur barazon,
humbje jo kurrë nuk njeh,
Cdo rast ndeshjen fiton.


Ky tekst u dërgua nga Perralla Shqiptare - Manaferra
Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet