Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Kanga E Mërgimtarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  15

Jam mërzitë, jam mbushë me halle
Nuk kam lot ma as të qaj
Shumë ksi’ vu’jtje unë durova
E në dhe t’huej azil kërkova.
O k’thehu pra, o vllau i motrës
Se ty po t’pret ky pragu i votrës.
Ref.:
A kam shpresë nji ditë me ardhë
Në tokë temen njiherë me u çmallë?
Nga vendlindja ju kur t’vini
Nji grusht dhe n’mërgim ma bini!
M’ka marrë malli për fusha t’blerta
E kam harru’ qysh vjen pranvera.
N’varfni m’rriti kjo nanë e mjera
O për pleqni asaj s’iu gjeta.
Ref.:
A kam…



Nuk kemi video për këtë këngë.




Kenge Popullore - Kanga E Mërgimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanga E Mërgimtarit".
3. Video është e këngës "Kanga E Mërgimtarit", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 1