Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Moj Malësore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  15

Ç’ke mor djalë që më mbanë mëri
Jo për zotin s’po t’marr vesh
Pse s’më flet ti mu’ njëher
Pse s’m’shikon e pse s’më qesh?
Moj malësore,
Shqipe symëshqerrë
Trandafil që kopshtet
I mbush plot me erë.

Ref.:
Unë jetën ta kam dhanë
Të dua për jetë.
Të dua vajzë me të vërtetë
Çka do zemra, goja thotë vetë.
Ti më the se m’don mor djalë
Por s’mashtrohem veç me fjalë.
Unë jam vashë, por kam guxim
Që të thërras në prehnin tim.
Moj malësore
Shqipe symëshqerrë
Trandafil që kopshtet
I mbush plot me erë.

Ref.:
Unë…veNuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Moj Malësore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Malësore".
3. Video është e këngës "Moj Malësore", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0