Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Kur Dola N’dritare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  8

Kur dola n’dritare
N’terr s’e pashë oborrin
O jo, jo, jo, loke jo!
Hana porsi nuse
Po ta ru’nte varrin
O jo, jo, jo, loke jo!
Kur dola n’dritare
Thashë po binte shi
O jo, jo, jo, loke jo!
Nuk qe ujë i shiut
Por qenë lot’t e mi
O jo, jo, jo, loke jo!
Na ka dalë n’lugje t’verdha
Kërkon djalin shamizeza
O jo, jo, jo, loke jo!
Vaji i saj e thanë dhe malin
Nanë e mjerë kërkonte djalin
O jo, jo, jo, loke jo!
E kërkon, por s’e gjen dot
Lot i bahet gjithë kjo botë.
Hiqe lotin nanë shqiptare!
Nuk mbajmë zi pa dalun fare.
Vatrat tona nuk janë të shkreta
Knojn’ lahutat e tunden djepat.Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Kur Dola N’dritare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Dola N’dritare".
3. Video është e këngës "Kur Dola N’dritare", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0