Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Kanga E Burgut T’spaçit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Rri i mbyllun në qeli
Rri i mbyllun dhe mendoj
Mendoj për fëmij’t e mi
Edhe sytë po m’lotojnë.
Ah kjo jetë, kjo jeta ime
Se ç’u kalb në burg të zi!
Çfarë mëkate i kam ba Zotit
Që e humba gjithë rininë?
Shumë të vogël e lash djalin
Tash ashtë rritë e asht’ ba burrë
O ky burg o burgu i Spaçit
Për gjithmonë qofsh mallku’m!


Kenge Popullore - Kanga E Burgut T’spaçit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanga E Burgut T’spaçit".
3. Video është e këngës "Kanga E Burgut T’spaçit", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0