Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Moj Fëllënzë Që M’gjezdisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5

Moj fëllënzë që m’gjezdisë
Prej mëngjesit gjer në natë
Lis me lis e shteg me shteg.
Ndalu pak moj t’i them dy fjalë.
Moj fëllënzë me rreshta,
A e din moj sa t’vijë vjeshta
Do të blej fustan të blerë
Me lule që i do vetë?
Do të vej shami për gushë
Qëndisur me lule fushë.
Ref.:
Eja vashë, eja ti
Aman, aman
Lis me lis e shteg me shteg
Zemra më qan.
O sa fort më troket zemra
Lule për ty.
E ta çojmë jetën
Në lumturi.n…Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Moj Fëllënzë Që M’gjezdisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Fëllënzë Që M’gjezdisë".
3. Video është e këngës "Moj Fëllënzë Që M’gjezdisë", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0