Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Fryn Kjo Erë E Lehtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  21

Fryn kjo erë e lehtë
Bukur dita çel
Vashat me gëzim në zemër
Fushës-e, vashat fushës-e.
Ref.:
E pa përtuar përherë
Në mes të fshatit t’ri
Në mes shoqeve duar artë
Shtatin si selvi
Mbushur tok me shoqe shokë
Gruri porsi det
Hambarët e sofrat-o
Gruri i punës sonë
Qeshin fytyrat zemrat kendojnë
Për jetën e re
O gruri i punës sonë
Këtu në atdhe.
Frynë kjo erë e lehtë
Dalin fllanzat’ përsëri
Vajzat o me kangë e vepër
Si fëllanzat vijnë.
Ref.:
E pa…Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Popullore - Fryn Kjo Erë E Lehtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryn Kjo Erë E Lehtë".
3. Video është e këngës "Fryn Kjo Erë E Lehtë", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0