A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kengetare Te Ndryshem

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53
BIOGRAFIA: Kengetare Te Ndryshem është një përmbledhje këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Janë kengetarë te ndryshem te estrades te cilet vine nga te gjitha trevat shqiptare:Nga Kosova, Shqiperia, Mali i Zi, Maqedoni & Diaspora. Kane disa duete se bashku. Kenga e tyre me e njohur si grup eshte "Vendi Im" nje kenge kjo e cila u kendua nga estrada kosovare kushtuar vendit tone shqiptare. Por ka edhe mjaft kenge te tjera hite te cilat i kane kenduar ata sebashku ne bashkepunim. Në Dhjetor 1968, Kengetare Te Ndryshem merr pjesë në Fest...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Albanian Love Songs (Part. 1) (2014)

Ne Telefon (2013)

Hitet Folklorike Vol.1 (2005)

Etnik Volumi 2 (2004)

Etnik Volumi 1 (2004)

Kolazh (1996)

Perrlat E Folkut Vol.1

Kenge Shkodrane


» Dërgo Një Këngë »

Vendi Im
Ne Kemi Një Vend
Msish, Msysh
Kendojme Per Shqiperine
Nje Shekull Dashuri
Boll Ka Fol' Kulla
Dy Krena Mbi Krye
Qyteti I Humbur
Kuq E Zi
Atdheut


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Kenge Gjakovare

Winx Club

Maratona E Këngës Popullore Qytetare

Këngë Trimërie

Ilahi Te Ndryshme

Kenge Arbereshe

Këngë Përmetare

Këngë Të Shqipërisë Së Veriut

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut

Kenge Vlonjate Qytetare


Tags: Kengetare Te Ndryshem, Various Artists, Grup Kengetaresh

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019