Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 18-06-2017


Nuk ka akoma asnjë votë

[18-06-2017]

Fatime Sokoli përkujtohet sot në 69 vjetorin e lindjes

Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimërinë nga brezi në brez,...

Lexo Më Shumë

,

Klajdi Haruni feston sot ditëlindjen

Karriera e tij si kengetar do te fillonte nga nje kenge e Flori Mumajesit , pjesemarrese ne Top Fest 8 “Te gjithe sot po duan”. Se fundmi videoklipi i kenges “Lutem une sot”, nje bashkepunim me F.M.
Rikthehet ne Top Fest 9 me nje kenge energjike te titulluar “Mamica”....

Lexo Më Shumë

,

Erduan Hiseni mbush sot 16 vjeç

Nuk disponojmë akoma biografinë.

Lexo Më Shumë

,

Edueda Salihaj mbush sot 12 vjeç

Kenga e pare ishte "Yll dua te behem" dhe kenga e dyte ne bashkepunim me Uliks Salihaj "Hoverboard". Edueda filloi karrieren e saj si kengetare ne vitin 2015 ne korin "Diamond fest". Ajo ne kengen e pare fitoi çmimin kompozimi me i mire ne "Diamond fest 3", kurse me kengen e dyte fitoi çmimin Dueti me i mire. Hobi i saj eshte kendimi. Edueda vijon mesimet ne shkollen "Tefik Çanga" dhe mesimet e gjuhes angleze ne "ElsLind@star". Edueda perveç muzi...

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

teksteshqip.com © 2007 - 2017