A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

NRG Stars - Parajsa  (Feat. Flori, Elvana Gjata, Orinda Huta & Julka)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/10/2012

2012-10-13T18:43:50

Featuring

Elvana Gjata

Featuring

Julka

Featuring

Orinda Huta

Featuring

Flori Mumajesi
Orinda Huta:

Sa djersë u derdhën në netët e ftohta,
Nga ngrohtësia e trupave lëshuar ..
Më duket sikur ish veq një ëndërr,
E jo një qast i përjetuar.
Sa fjalë u thanë me zë të ëmbël,
E sa buzët belbëzonin ..
Të kemi përball parajsën -
- Paraardhësit s'do të na besonin..

Flori:

U thanë vargje për poezi,
Që poetët shumë kërkuan.
Nuk patëm faj as unë as ti,
Nga thellësi e shpirtit buruan.
Kërkoj fjalë të them,
Sa shumë të ndjej -
- Si poetët dhe unë të gaboj .
Ka shumë pak fjalë magjike në jetë:
Të dua, të adhuroj!

Elvana Gjata:

Jam une! (hey) - ajo që ty të ndjenë më shumë
- të ndjenë me shumë ..
Me bardhësin që më rrethon,
je ti drita ime që me vërbon ..
Je ti, je ti, je ti - je vetëm ti! ..

Julka:

E dua bukurinë tënde kur ti zgjohesh në mëngjes,
janë puthjet e tua, që më japin jetë!
Aromën tënde trupi im e kërkon,
të dua, të dua - por kaq nuk mjafton ..
- nuk më mjafton ..
E dua bukurinë tënde kur të zgjohesh në mëngjes,
janë puthjet e tua, që më japin jetë!
- më japin jetë ..
Aromën tënde trupi im e kërkon,
të dua, të dua - por kaq nuk mjafton.
(të dua, të dua .. ) - Të duaa! ..
Por kaq nuk mjafton (nuk më mjafton)-

* të kemi përball parajsën - paraardhësët da s'do na besonin *


Ky tekst u dërgua nga Aritta
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019