A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Unë

Unë-
Gji i vogël i një lumi.
Flakë e ndezur me nxitim,
prush në fikje e pa mbarim.
Jo i lidhur,
as i meritur,
por zemërmirë.
Ngjyrë të zbehtë të mos kem,
gjethe e tharë s'më pëlqen.

- poem written by Kevin Çika


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019