Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Unë

Unë-
Gji i vogël i një lumi.
Flakë e ndezur me nxitim,
prush në fikje e pa mbarim.
Jo i lidhur,
as i meritur,
por zemërmirë.
Ngjyrë të zbehtë të mos kem,
gjethe e tharë s'më pëlqen.

- poezi nga Kevin Çika


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet