A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Kërkoj Të Shkuarën

E kërkova nëpër mure të vjetra,
mes shkarravinash,
emrin tim të shkruar me shkumësa.

E kërkova me shpresë se mos gjeja,
trupin tim prej lecke të baltosur.
Kërkova në zall se mos ndoshta,
jehonën e zërit tim dëgjoja.

Kërkova,
Kërkova
Këmbët e gjora kërkonin,
por mua zemra më rëndon.

- poem written by Kevin Çika


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019