A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Mall

Valët e detit largohen,
dhe nënës duket se i shteron.
Fryn dhe erë,bien pikat e shiut,
gjëmon stuhia,
por nuk largohet dot,
kërkon të mbushë detin me lot.

Kërkon që dikush,
një përgjigje ti thotë.
Qan nëna e ngratë buzë detit.
Ndjen mall,ka çaste,
është nëna e një emigranti.

- poem written by Kevin Çika


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019