Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Mall

Valët e detit largohen,
dhe nënës duket se i shteron.
Fryn dhe erë,bien pikat e shiut,
gjëmon stuhia,
por nuk largohet dot,
kërkon të mbushë detin me lot.

Kërkon që dikush,
një përgjigje ti thotë.
Qan nëna e ngratë buzë detit.
Ndjen mall,ka çaste,
është nëna e një emigranti.

- poezi nga Kevin Çika


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet