A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Nëse

Nëse dëgjoni për vdekjen time,
ju lutem të mos vini.
Dhe nëse vini,mos u pikëlloni,
takohuni me miq të patakuar
prej kohësh.

Qeshuni

Nëse u thonë të mbani arkivolin tim,
Jo,mos pranoni.
Mos mbani mbi duar vdekjen,
vij vetë.

Nëse u thonë të ma hapin gropën,
mos u lodhni.
Atë e gjej mu në shpirtin tuaj.

Nëse u thonë të më mbuloni me dhé...
Jo jo faleminderit.
Do më mjaftonin gurët e mospërfilljes suaj.

Nëse doni të hidhni lot
mbi varrin tim...
Jo faleminderit
Në botën e përtejme nuk më nevojitet
hipokrozia e askujt

- poem written by Kevin Çika


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019