Vdekja Dhe Loti

U zhdukën pikat e lotëve
ashtu si fiken dritat
natën vonë.
Si kokrriza pikat e fundit
mbi faqe ranë pa shpresë.
Lotët u varrosën,
u zhdukën pikat e lotëve
në thellësi të gjirit të tokës
pa rite i përcollën në varr,
Nën këmbët tona lindëm baltë
u zhdukën pikat e lotëve,
u varrosën dhimbjet në çast
me ta

- Poezi nga Kevin Çika


- U dërgua nga Kevincika -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0