Kohët Koprace

Kohët ikin,vrapojnë
treten...
vrapojnë në pambarim,
jetojnë në përjetësi,
humbasin në humbëtirë,
E njerëzit hanë pak nga ajo,
ushqehen dhe kurrë nuk dinë
të ngopen...
lypin nga kohët pasanike
që u dhurojnë kopracinë

- Poezi nga Kevin Çika


- U dërgua nga Kevincika -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0