A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Erdhi Pranvera

E hirshme si vetë jeta,
erdhi pranvera në vendin tim.
Ku malet,fushat dhe kodrat,
zënë me gaz blerimi të këndojnë.
Ku zgjohet e tërë natyra,
dhe stofin e ashpër dimëror,
tutje e lë.
Shkëndija rinie që marrin gaz nga dielli.
Ku nga faqëza e dheut,
çelin lule të njomështa që kurrë,
nuk janë dukur.
Ku vreri e gazi kapen e zihen.
Ku jeta buçet plot dashuri.

- poem written by Kevin Çika


- Submitted by Kevincika -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019