A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Pas Stuhisë

Zemër e regjur me vuajtjet e së shkuarës
E shkrirë dhe e tretur prej vajit rrëke
Piskama të tmerrshme bien si rrufe
Në qiell të zi të therorit.

Gërmadhë kalbësirë,e zaptuar nga frika e dhimbja.
Luajnë,hidhen,kërcejnë në mes të saj.
Mbijnë si kërpudha
Porsa ka rënë shiu i vdekjes.

Duart e saj të vrangëta,të pluhurosura nga zhgënjimi
Zgjaten në mjegullnajën e ligështisë
Për të kapur një fijëzë shprese
Për ta tërhequr dhe shpënë
në kopshtet dritëplota te jetës,
Ku jeta mbin porsi lulet në pranverë

- poezi nga Kevin Çika


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019