A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Kida - Deja Vu  (Feat. Lyrical Son)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  223

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/05/2019

2019-05-19T13:58:15

Featuring

Lyrical Son

Music & Production:

K-Master
[Kida]
Sa shpejt o ka vjen e premtja
M'dokët që me ty dje nejta
Boll m'paska rrejt' keq mendja
Ti mendjën te tjetra, tjetra...

Kët' zemër akull e ke ngri ti
E dije që nëse prap thirr ti
S'ka mo hapsir' për ndjenja
S'kthena, s'kthena, s'kthena...

E ti menon që je bo mbret
Ama tregom ça o ni mbret
Pa mbret'reshën e vet? Naah
Mos e aktro që e ki leht'
Se ti ma nin' mungesën
Si me jetu n'gurbet, naah

Kom menu që m'ke bo magji ti
A m'ke bo magji ti? Aah
Kom menu që m'ke bo magji ti
A m'ke bo magji ti? Aah

[Refreni x2]
S'po du me pranu
Që për ty jom tu u tranu
E kur po m'thu që je pendu
Mu po m'dokët deja vu

[Lyrical Son]
Falma prap', si at'her'
Lem t'gaboj, edhe ni her'
Po du me t'dasht'
P'e du ni shans'
Deja vu, po ani nasht'

Ato tjerat s'i kom dasht'
Veç përkoh'sisht m'kan pëlqy
E kalumja u kon' faz'
Sot menoj seriozisht me t'kthy
Midis shkret'tinës si oaz
E kom ni shpres' e m'jep freski
Zemër kjo nuk o mirazh
Veç peisazh i ndjenjav t'tij

Panoramën e kom n'kry
Lem ta pikturoj për ty
E nëse zemrën ta kom thy, eey
Na edhe temën e ndajm n'dy, babe

E ti po thu që don me m'harru
A un knej menoj me t'martu
S'muj me faj tash me t'largu
Jom vet ai që t'ka largu
Veç kujtimet kthehen s'paku
Ama ti nuk vjen mo k'tu
Un' e di që m'ke dasht'
Po se di sa m'don mo...

[Refreni x2]
S'po du me pranu
Që për ty jom tu u tranu
E kur po m'thu që je pendu
Mu po m'dokët deja vu


Lyrics submited by Linda T.   Tonnidase-Cards (9)

U krijua nga Engin Vogli 2019-06-06 10:39:18
Ato tjerat s'i kom dasht
Veç përkohsisht m'kan pëlqy
E kalumja u kon faz
Sot menoj seriozisht me t'kthy
Midis shkretinës si oaz
E kom ni shpres e m'jep freski
U krijua nga CUKUR 2019-05-21 10:55:50
Panoramën e kom n'kry
Lem ta pikturoj për ty
E nëse zemrën ta kom thy
Ta dho temen, e ndrrojm t'dy
U krijua nga Manilvaa 2019-05-21 10:49:35
Kom menu që
m'ke bo magji ti
A m'ke bo magji ti?
2019-05-20 14:20:28
Falma prap, si ather
Lem t'gaboj, edhe ni her
Po du me t'dasht
P'e du ni shans
Deja vu, po ani nasht
U krijua nga Elsa t kidaa 2019-05-20 08:50:53
S'po du me pranu
Që për ty jom tu u tranu
E kur po m'thu që je pendu
Mu po m'duket DEJA VU
U krijua nga Orhidea Latifi 2019-05-20 08:47:38
Sa shpejt o ka vjen e premtja
M'doket që me ty dje nejta
Boll m'paska rrejt keq mendja
Ti mendjen te tjetra, tjetra
2019-05-20 08:44:09
Mos e aktro që e ki leht
Se ti ma nin mungesën
Si me jetu n'gurbet
2019-05-20 08:40:41
E ti që menon që je bo mbret
Ama tregomë ça o ni mbret
Pa mbretreshën e vet
2019-05-19 15:23:29
Kët zemër akull e ke ngri ti
E dije që nëse prap thirr ti
S'ka mo hapsirë për ndjenja
S'kthena, s'kthena, s'kthena

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019